Produkte > NEXPERIA > PMBT2907,215
PMBT2907,215
PMBT2907,215 Nexperia
2132231154494654pmbt2907.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans GP BJT PNP 40V 0.6A 250mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 99000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13044
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMBT2907,215 Nexperia
Description: TRANS PNP 40V 0.6A TO-236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: PNP, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.6V @ 50mA, 500mA, Current - Collector Cutoff (Max): 20nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 150mA, 10V, Frequency - Transition: 200MHz, Supplier Device Package: TO-236AB, Grade: Automotive, Current - Collector (Ic) (Max): 600 mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40 V, Power - Max: 250 mW, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMBT2907,215 PMBT2907,215 Hersteller : Nexperia 2132231154494654pmbt2907.pdf Trans GP BJT PNP 40V 0.6A 250mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 108000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13044
PMBT2907,215 PMBT2907,215 Hersteller : Nexperia USA Inc. PMBT2907.pdf Description: TRANS PNP 40V 0.6A TO-236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 1.6V @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max): 20nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 150mA, 10V
Frequency - Transition: 200MHz
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Current - Collector (Ic) (Max): 600 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40 V
Power - Max: 250 mW
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 14
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Frequency - Transition: 200MHz
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 77
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
PMBT2907,215 Hersteller : NXP PMBT2907_2907A_4.pdf PNP 40V 0.6A SOT-23 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
PMBT2907,215 PMBT2907,215 Hersteller : NEXPERIA PMBT2907.pdf Category: PNP SMD transistors
Description: Transistor: PNP; bipolar; 40V; 0.6A; 250mW; SOT23,TO236AB
Type of transistor: PNP
Polarisation: bipolar
Collector-emitter voltage: 40V
Collector current: 0.6A
Power dissipation: 0.25W
Case: SOT23; TO236AB
Current gain: 300
Mounting: SMD
Kind of package: 7 inch reel; tape
Frequency: 200MHz