Produkte > SUNON > PMD2406PTVX-A.U.GN
PMD2406PTVX-A.U.GN
PMD2406PTVX-A.U.GN SUNON
PMD2406PTVXA.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x25mm; 67.95m3/h; 45dBA; Vapo; 7600rpm
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 24V DC
Operating voltage: 10...27.6V DC
Fan dimensions: 60x60x25mm
Power consumption: 5W
Current rating: 0.207A
Fan efficiency: 67.95m3/h
Noise level: 45dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 7600rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Wire size: 26AWG
Related items: SRF4-30
auf Bestellung 1341 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD2406PTVX-A.U.GN SUNON
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 60x60x25mm; 67.95m3/h; 45dBA; Vapo; 7600rpm, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 24V DC, Operating voltage: 10...27.6V DC, Fan dimensions: 60x60x25mm, Power consumption: 5W, Current rating: 0.207A, Fan efficiency: 67.95m3/h, Noise level: 45dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 7600rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Wire size: 26AWG, Related items: SRF4-30.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMD2406PTVX-A.U.GN PMD2406PTVX-A.U.GN Hersteller : Sunon Fans (D06022340G-03)-0.pdf Description: FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 7600 RPM
Air Flow: 40.0 CFM (1.12m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.167 lb (75.75 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 45.0dB(A)
Static Pressure: 0.640 in H2O (159.4 Pa)
Power (Watts): 5 W
auf Bestellung 539 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PMD2406PTVX-A.U.GN PMD2406PTVX-A.U.GN Hersteller : Sunon PMD2406PTVX_A.U.GN_D06095200G_02_1REF.pdf DC Fans Axial Fan, 60x60x25mm, 24VDC, 40CFM, 0.64"H2O, Vapo, Wire, Auto Restart