Produkte > SUNON > PMD2407PTV1-A.GN
PMD2407PTV1-A.GN
PMD2407PTV1-A.GN SUNON
High_Air_Flow_Series_e_2012.pdf PMD2407PTV1A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 70x70x25mm; 83.25m3/h; 44dBA; Vapo; 9.14mmH2O
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 24V DC
Operating voltage: 10...27.6V DC
Fan dimensions: 70x70x25mm
Power consumption: 4.8W
Current rating: 0.2A
Fan efficiency: 83.25m3/h
Noise level: 44dBA
Kind of Bearing: Vapo
Rotational rate/speed: 5100 (±10%)rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Insulation class: A
Leads: leads x2
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Additional functions: autorestart
Fan motor: brushless DC
Static pressure: 9.14mm H2O
Wire size: 24AWG
Current and power consumption tolerance: ±15%
Lead length: 0.3m
auf Bestellung 738 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD2407PTV1-A.GN SUNON
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 70x70x25mm; 83.25m3/h; 44dBA; Vapo; 9.14mmH2O, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 24V DC, Operating voltage: 10...27.6V DC, Fan dimensions: 70x70x25mm, Power consumption: 4.8W, Current rating: 0.2A, Fan efficiency: 83.25m3/h, Noise level: 44dBA, Kind of Bearing: Vapo, Rotational rate/speed: 5100 (±10%)rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Insulation class: A, Leads: leads x2, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Additional functions: autorestart, Fan motor: brushless DC, Static pressure: 9.14mm H2O, Wire size: 24AWG, Current and power consumption tolerance: ±15%, Lead length: 0.3m.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMD2407PTV1-A.GN PMD2407PTV1-A.GN Hersteller : Sunon Fans (D07025050G-00)-0DS.pdf Description: FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 70mm L x 70mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5100 RPM
Air Flow: 49.0 CFM (1.37m³/min)
Width: 25.00mm
Weight: 0.199 lb (90.26 g)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 44.0dB(A)
Static Pressure: 0.360 in H2O (89.6 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 4.8 W
auf Bestellung 855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PMD2407PTV1-A.GN Hersteller : Sunon (D07025050G-00)-0DS.pdf PMD2407PTV1-A.GN
auf Bestellung 535 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
PMD2407PTV1-A.GN
Produktcode: 162661
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
(D07025050G-00)-0DS.pdf Gehäuse, Halter, Montage- und Installationselemente > Lüfter und Zubehör
Produkt ist nicht verfügbar
PMD2407PTV1-A.GN PMD2407PTV1-A.GN Hersteller : Sunon PMD2407PTV1_A.GN_D07025050G_99_0_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 70x70x25mm, 24VDC, 49CFM, 0.36"H2O, Vapo, Auto Restart, High Airflow