Produkte > SUNON > PMD2408PMB3-A.(2).GN
PMD2408PMB3-A.(2).GN
PMD2408PMB3-A.(2).GN SUNON
High_Air_Flow_Series_e_2012.pdf PMD2408PMB3A.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 80x80x38mm; 101.09m3/h; 47.3dBA; ball; 24AWG
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 24V DC
Fan dimensions: 80x80x38mm
Power consumption: 4.8W
Current rating: 0.2A
Fan efficiency: 101.09m3/h
Noise level: 47.3dBA
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 4200 (±10%)rpm
Current and power consumption tolerance: ±15%
Min. insulation resistance: 10MΩ
Impeller material: thermoplastic
Enclosure material: thermoplastic
Leads: leads x2
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -10...70°C
Flammability rating: UL94V-0
Static pressure: 10.92mm H2O
Wire size: 24AWG
Fan motor: brushless DC
Insulation class: A
Additional functions: autorestart
Operating voltage: 10...27.6V DC
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMD2408PMB3-A.(2).GN SUNON
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; 80x80x38mm; 101.09m3/h; 47.3dBA; ball; 24AWG, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 24V DC, Fan dimensions: 80x80x38mm, Power consumption: 4.8W, Current rating: 0.2A, Fan efficiency: 101.09m3/h, Noise level: 47.3dBA, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 4200 (±10%)rpm, Current and power consumption tolerance: ±15%, Min. insulation resistance: 10MΩ, Impeller material: thermoplastic, Enclosure material: thermoplastic, Leads: leads x2, Lead length: 0.3m, Operating temperature: -10...70°C, Flammability rating: UL94V-0, Static pressure: 10.92mm H2O, Wire size: 24AWG, Fan motor: brushless DC, Insulation class: A, Additional functions: autorestart, Operating voltage: 10...27.6V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMD2408PMB3-A.(2).GN Hersteller : Sunon PMD2408PMB3-A2.B4622.F.GN_.pdf PMD2408PMB3-A.(2).GN
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Features: Auto Restart
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4200 RPM
Air Flow: 59.5 CFM (1.67m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 47.3dB(A)
Static Pressure: 0.430 in H2O (107.0 Pa)
Power (Watts): 4.8 W
Produkt ist nicht verfügbar
PMD2408PMB3-A.(2).GN PMD2408PMB3-A.(2).GN Hersteller : Sunon PMD2408PMB3_A2.B4622.F.GN.pdf DC Fans Axial Fan, 80x80x38mm, 24VDC, 59.5CFM, 0.43"H2O, Ball, Wire, Auto Restart