Produkte > NEXPERIA > PMEG045T050EPDZ
PMEG045T050EPDZ
PMEG045T050EPDZ Nexperia
1974294514274378pmeg045t050epd.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Schottky 7A 3-Pin(2+Tab) CFP15 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 1385 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 746
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMEG045T050EPDZ Nexperia
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 24 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 830pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: CFP15, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 465 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 44 µA @ 45 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMEG045T050EPDZ PMEG045T050EPDZ Hersteller : Nexperia 1974294514274378pmeg045t050epd.pdf Diode Schottky 7A 3-Pin(2+Tab) CFP15 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 1385 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 524
PMEG045T050EPDZ PMEG045T050EPDZ Hersteller : Nexperia USA Inc. PMEG045T050EPD.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 24 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 830pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: CFP15
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 465 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 44 µA @ 45 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 1500
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: CFP15
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 15
auf Bestellung 22 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2