Produkte > NEXPERIA > PMEG2005EL,315
PMEG2005EL,315
PMEG2005EL,315 Nexperia
2155898997561439pmeg2005el.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Schottky 0.5A 2-Pin DFN T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4038
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMEG2005EL,315 Nexperia
Description: DIODE SCHOTTK 20V 500MA DFN10062, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-882, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: DFN1006-2, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 10 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMEG2005EL,315 PMEG2005EL,315 Hersteller : Nexperia 2155898997561439pmeg2005el.pdf Diode Schottky 0.5A 2-Pin DFN T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 155692 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4038
PMEG2005EL,315 PMEG2005EL,315 Hersteller : Nexperia USA Inc. PMEG2005EL.pdf Description: DIODE SCHOTTK 20V 500MA DFN10062
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: DFN1006-2
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 10 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 34
PMEG2005EL,315 Hersteller : NXP Semiconductors PMEG2005EL.pdf Rectifier Diode Schottky 20V 0.5A Automotive 2-Pin DFN T/R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky