Produkte > NEXPERIA > PMEG2015EH,115
PMEG2015EH,115
PMEG2015EH,115 Nexperia
pmeg2015eh.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Schottky 1.5A 2-Pin SOD-123F T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMEG2015EH,115 Nexperia
Description: DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A SOD123F, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: SOD-123F, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 70 µA @ 20 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMEG2015EH,115 PMEG2015EH,115 Hersteller : Nexperia pmeg2015eh.pdf Diode Schottky 1.5A 2-Pin SOD-123F T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
PMEG2015EH,115 PMEG2015EH,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. PMEG2015EH_EJ.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A SOD123F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 50pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: SOD-123F
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 70 µA @ 20 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 25
auf Bestellung 3 Stücke:
PMEG2015EH,115 Hersteller : NXP Semiconductors PMEG2015EH_EJ.pdf Rectifier Diode Schottky 1.5A Automotive 2-Pin SOD-123F T/R