Produkte > NXP USA INC. > PMEG3002AESFC315
PMEG3002AESFC315
PMEG3002AESFC315 NXP USA Inc.
PMEG3002AESF.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY
Packaging: Bulk
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 1.37 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 22pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: DSN0603-2
Operating Temperature - Junction: 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 470 mV @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 10 V