Technische Details PMEG4002EB,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - PMEG4002EB,115 - Schottky-Gleichrichterdiode, 40 V, 200 mA, Einfach, SOD-523, 2 Pin(s), 600 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-523, Durchlassstoßstrom: 1A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, Durchlassspannung, max.: 600mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 200mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: PMEG4, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PMEG4002EB,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Schottky 0.2A 2-Pin SC-79 T/R |
auf Bestellung 734000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 27000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
PMEG4002EB,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-79, SOD-523 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 200mA Supplier Device Package: SOD-523 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 25 V |
auf Bestellung 3 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD523Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-79, SOD-523 Mounting Type: Surface Mount Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Technology: Schottky Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 1V, 1MHz Current - Average Rectified (Io): 200mA Supplier Device Package: SOD-523 Operating Temperature - Junction: 150°C (Max) Part Status: Active Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 25 V |