Produkte > NEXPERIA > PMEG4002ELD,315
PMEG4002ELD,315
PMEG4002ELD,315 Nexperia
2116397817822480pmeg4002eld.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Schottky 0.2A 2-Pin DFN-D T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMEG4002ELD,315 Nexperia
Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN1006D2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-XDFN, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Reverse Recovery Time (trr): 4 ns, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 200mA, Supplier Device Package: DFN1006D-2, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMEG4002ELD,315 PMEG4002ELD,315 Hersteller : Nexperia 2116397817822480pmeg4002eld.pdf Diode Schottky 0.2A 2-Pin DFN-D T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
auf Bestellung 990 Stücke:
Mindestbestellmenge: 990
Mindestbestellmenge: 887
auf Bestellung 990 Stücke:
PMEG4002ELD,315 PMEG4002ELD,315 Hersteller : Nexperia USA Inc. PMEG4002ELD.pdf Description: DIODE SCHOTT 40V 200MA DFN1006D2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-XDFN
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 4 ns
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: DFN1006D-2
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-XDFN
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
PMEG4002ELD,315 Hersteller : NXP USA Inc. PMEG4002ELD.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 0.2A SOD882D