Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > PMP4501Y,135
PMP4501Y,135
PMP4501Y,135 NXP Semiconductors
1512364819062020pmp4501v_g_y.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Trans GP BJT NPN 45V 0.1A Automotive 6-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2605
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMP4501Y,135 NXP Semiconductors
Description: TRANS 2NPN 45V 100MA 6-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 2 NPN (Dual) Matched Pair, Operating Temperature: 150°C (TJ), Power - Max: 300mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 45V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 5mA, 100mA, Current - Collector Cutoff (Max): 15nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 2mA, 5V, Frequency - Transition: 250MHz, Supplier Device Package: 6-TSSOP, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMP4501Y,135 PMP4501Y,135 Hersteller : Nexperia 1512364819062020pmp4501v_g_y.pdf Trans GP BJT NPN 45V 0.1A 300mW Automotive AEC-Q101 6-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 204000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2605
PMP4501Y,135 PMP4501Y,135 Hersteller : Nexperia PMP4501Y.pdf Bipolar Transistors - BJT SOT363 45V .1A NPN/NPN BJT
Mindestbestellmenge: 3
PMP4501Y,135 PMP4501Y,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. PMP4501Y.pdf Description: TRANS 2NPN 45V 100MA 6-TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 NPN (Dual) Matched Pair
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Power - Max: 300mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max): 15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 2mA, 5V
Frequency - Transition: 250MHz
Supplier Device Package: 6-TSSOP
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 630 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 300mW
Frequency - Transition: 250MHz