Produkte > NEXPERIA USA INC. > PMPB20XNEAZ
PMPB20XNEAZ
PMPB20XNEAZ Nexperia USA Inc.
PMPB20XNEA.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 20V 7.5A DFN2020MD-6
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7.5A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 20mOhm @ 7.5A, 4.5V
Power Dissipation (Max): 460mW (Ta), 12.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.25V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN2020MD-6
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V
Vgs (Max): ±12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 930 pF @ 10 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 6423 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1007
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PMPB20XNEAZ Nexperia USA Inc.
Description: MOSFET N-CH 20V 7.5A DFN2020MD-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7.5A (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 20mOhm @ 7.5A, 4.5V, Power Dissipation (Max): 460mW (Ta), 12.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.25V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN2020MD-6, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 4.5V, Vgs (Max): ±12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 20 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15 nC @ 4.5 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 930 pF @ 10 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PMPB20XNEAZ PMPB20XNEAZ Hersteller : Nexperia PMPB20XNEA.pdf MOSFETs PMPB20XNEA/SOT1220/SOT1220
auf Bestellung 5754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
PMPB20XNEAZ Hersteller : NXP PMPB20XNEA.pdf Description: NXP - PMPB20XNEAZ - MISCELLANEOUS MOSFETS
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
PMPB20XNEAZ PMPB20XNEAZ Hersteller : Nexperia 2029878808825913pmpb20xnea.pdf Trans MOSFET N-CH 20V 7.5A Automotive AEC-Q101 6-Pin DFN-MD EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
PMPB20XNEAZ PMPB20XNEAZ Hersteller : Nexperia USA Inc. PMPB20XNEA.pdf Description: MOSFET N-CH 20V 7.5A DFN2020MD-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): ±12V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Vgs (Max): ±12V