Produkte > CUI DEVICES > PP-2565-OM
PP-2565-OM
PP-2565-OM CUI Devices
pp_2565_om-2306871.pdf
Hersteller: CUI Devices
DC Power Connectors power plug, 2.5 x 6.5 mm, straight, cable mount, om
auf Bestellung 708 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PP-2565-OM CUI Devices
Description: POWER PLUG 3 X 6.5 MM STRAIGHT, Packaging: Bag, Voltage - Rated: 20VDC, Connector Type: Plug, Gender: Female, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Termination: Solder Eyelet, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Actual Diameter: 0.118" (3.00mm ID), 0.256" (6.50mm OD), Mating Length/Depth: 0.728" (18.50mm), Industry Recognized Mating Diameter: 3.00mm ID (0.118"), 6.50mm OD (0.256"), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PP-2565-OM PP-2565-OM Hersteller : Same Sky pp_2565_om.pdf DC Power Connectors power plug, 2.5 x 6.5 mm, straight, cable mount, om
auf Bestellung 122 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
PP-2565-OM PP-2565-OM Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pp-2565-om.pdf Description: POWER PLUG 3 X 6.5 MM STRAIGHT
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 20VDC
Connector Type: Plug
Gender: Female
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Termination: Solder Eyelet
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Actual Diameter: 0.118" (3.00mm ID), 0.256" (6.50mm OD)
Mating Length/Depth: 0.728" (18.50mm)
Industry Recognized Mating Diameter: 3.00mm ID (0.118"), 6.50mm OD (0.256")
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 8 A