Produkte > LUMBERG AUTOMATION > PP12M-MSSV4A-0182-0500
PP12M-MSSV4A-0182-0500
PP12M-MSSV4A-0182-0500 LUMBERG AUTOMATION
BEL_M12-Inner-Push-Pull_EN.pdf LUMBERG-935301029.pdf BEL_M12-Inner-Push-Pull_DE.pdf
Hersteller: LUMBERG AUTOMATION
Category: Sensors - Cables
Description: Cable: for sensors/automation; PIN: 4; M12 male; straight; 5m; plug
Manufacturer series: PP12M Push Pull
IP rating: IP67
Cable/adapter structure: M12 male
Insulation colour: orange
Connector: plug
Sensors features: push pull quick installation
Insulator material: PVC
Shield structure: shielded
Connector variant: straight
Operating temperature: -25...70°C
Number of pins: 4
Max. operating current: 4A
Cable length: 5m
Max. operating voltage: 50V AC; 60V DC
Polarisation: A code - DeviceNet / CANopen
Type of connection cable: for sensors/automation
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PP12M-MSSV4A-0182-0500 LUMBERG AUTOMATION
Category: Sensors - Cables, Description: Cable: for sensors/automation; PIN: 4; M12 male; straight; 5m; plug, Manufacturer series: PP12M Push Pull, IP rating: IP67, Cable/adapter structure: M12 male, Insulation colour: orange, Connector: plug, Sensors features: push pull quick installation, Insulator material: PVC, Shield structure: shielded, Connector variant: straight, Operating temperature: -25...70°C, Number of pins: 4, Max. operating current: 4A, Cable length: 5m, Max. operating voltage: 50V AC; 60V DC, Polarisation: A code - DeviceNet / CANopen, Type of connection cable: for sensors/automation.
Weitere Produktangebote PP12M-MSSV4A-0182-0500
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85444290
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Kabellänge - Imperial: 16.4ft
Anzahl der Positionen: 4 Positionen
euEccn: NLR
Steckverbinder B: Abisoliertes Aderende
hazardous: false
Steckverbinder A: M12-Stecker
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kabellänge - Metrisch: 5m
usEccn: EAR99
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PP12M-MSSV4A-0182-0500 PP12M-MSSV4A-0182-0500 Hersteller : Lumberg Automation PP12M_MSSV4A_0182_techdata.pdf Sensor Cables / Actuator Cables M12 pigtail, Push Pull, sensor cable, PVC orange cable, shielded, male, straight, A-coded, 4-Pin, 4x0.34mm