Produkte > CUI DEVICES > PPM-2-35135-B
PPM-2-35135-B
PPM-2-35135-B CUI Devices
ppm-2-35135-b.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: CONN PWR PLUG 1.35X3.5MM SOLDER
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 24VDC
Connector Type: Plug
Gender: Female
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts
Internal Switch(s): Does Not Contain Switch
Termination: Solder
Insulation Color: Silver
Actual Diameter: 0.055" (1.40mm ID), 0.138" (3.50mm OD)
Mating Length/Depth: 0.630" (16.00mm)
Industry Recognized Mating Diameter: 1.35mm ID (0.053"), 3.50mm OD (0.138")
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 3 A
auf Bestellung 3339 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PPM-2-35135-B CUI Devices
Description: CONN PWR PLUG 1.35X3.5MM SOLDER, Packaging: Bag, Voltage - Rated: 24VDC, Connector Type: Plug, Gender: Female, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Number of Positions/Contacts: 2 Conductors, 2 Contacts, Internal Switch(s): Does Not Contain Switch, Termination: Solder, Insulation Color: Silver, Actual Diameter: 0.055" (1.40mm ID), 0.138" (3.50mm OD), Mating Length/Depth: 0.630" (16.00mm), Industry Recognized Mating Diameter: 1.35mm ID (0.053"), 3.50mm OD (0.138"), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 3 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PPM-2-35135-B PPM-2-35135-B Hersteller : Same Sky ppm_2_35135_b.pdf DC Power Connectors 3.5x1.35mm PowerPlug Barrel Type