Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > PQMC1-D5-S15-S
PQMC1-D5-S15-S
PQMC1-D5-S15-S Bel Power Solutions
PQMC1-S.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: DC DC CONVERTER 15V 1W
Features: OCP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 9V
Approval Agency: EN
Efficiency: 75%
Current - Output (Max): 67mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PQMC1-D5-S15-S Bel Power Solutions
Description: DC DC CONVERTER 15V 1W, Features: OCP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 9V, Approval Agency: EN, Efficiency: 75%, Current - Output (Max): 67mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PQMC1-D5-S15-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PQMC1-D5-S15-S PQMC1-D5-S15-S Hersteller : CUI pqmc1-s-776052.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 1W, 4.5~9Vdc input, 15Vdc, 67mA, single regulated output, SIP