Produkte > CUI INC. > PQP3-D24-S12-D
PQP3-D24-S12-D
PQP3-D24-S12-D CUI Inc.
pqp3-d.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 3W
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.55" L x 0.55" W x 0.35" H (14.0mm x 14.0mm x 9.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 250mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PQP3-D24-S12-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 3W, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.55" L x 0.55" W x 0.35" H (14.0mm x 14.0mm x 9.0mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 250mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PQP3-D24-S12-D PQP3-D24-S12-D Hersteller : CUI Inc. pqp3_d-1825527.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 3 W, 18-36 Vdc input, 12 Vdc, 250 mA, single regulated output, DIP
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PQP3-D24-S12-D PQP3-D24-S12-D Hersteller : CUI Inc. pqp3-d.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.25A 3W 5-Pin DIP Module Tube