Produkte > SAME SKY > PR10-24V-450-1A
PR10-24V-450-1A
PR10-24V-450-1A Same Sky
pr10.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 20.9 x 10.2 x 15.5 mm, 24 V, 5 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 930 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR10-24V-450-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR10-24V-450-1A PR10-24V-450-1A Hersteller : CUI Devices pr10-3044547.pdf General Purpose Relays 20.9 x 10.2 x 15.5 mm, 24 V, 5 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 961 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR10-24V-450-1A PR10-24V-450-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr10.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
auf Bestellung 997 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
PR10-24V-450-1A PR10-24V-450-1A Hersteller : SAME SKY pr10.pdf Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(20.9mm 10.2mm 15.5mm) THT