Produkte > SAME SKY > PR10-5V-450-1C
PR10-5V-450-1C
PR10-5V-450-1C Same Sky
pr10.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 20.9 x 10.2 x 15.5 mm, 5 V, 3 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 764 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR10-5V-450-1C Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 90.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 0.5 VDC, Must Operate Voltage: 3.75 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR10-5V-450-1C PR10-5V-450-1C Hersteller : CUI Devices pr10-3044547.pdf General Purpose Relays 20.9 x 10.2 x 15.5 mm, 5 V, 3 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PR10-5V-450-1C PR10-5V-450-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr10.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 90.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.75 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
auf Bestellung 943 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
PR10-5V-450-1C PR10-5V-450-1C Hersteller : SAME SKY pr10.pdf Power Relay 5VDC 10A SPDT(20.9mm 10.2mm 15.5mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar