Produkte > SAME SKY > PR12-24V-360-1A
PR12-24V-360-1A
PR12-24V-360-1A Same Sky
pr12.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 993 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR12-24V-360-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 3750VA, 420W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR12-24V-360-1A PR12-24V-360-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr12.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 3750VA, 420W
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
PR12-24V-360-1A PR12-24V-360-1A Hersteller : CUI Devices pr12-3044523.pdf General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 726 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR12-24V-360-1A PR12-24V-360-1A Hersteller : SAME SKY pr12.pdf Power Relay 24VDC 15A SPST-NO(19mm 15.5mm 15.8mm) THT