Produkte > SAME SKY > PR13-24V-450-1C
PR13-24V-450-1C
PR13-24V-450-1C Same Sky
pr13.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 24 V, 10 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 501 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR13-24V-450-1C Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR13-24V-450-1C PR13-24V-450-1C Hersteller : CUI Devices pr13-3044623.pdf General Purpose Relays 24 V, 10 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 820 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR13-24V-450-1C PR13-24V-450-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr13.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.8 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 2500VA, 300W