Produkte > SAME SKY > PR14-12V-360-1C
PR14-12V-360-1C
PR14-12V-360-1C Same Sky
pr14.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 12 V, 10 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 1166 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR14-12V-360-1C Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR14-12V-360-1C PR14-12V-360-1C Hersteller : CUI Devices pr14-3044632.pdf General Purpose Relays 19 x 15.5 x 15.8 mm, 12 V, 10 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 1250 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR14-12V-360-1C PR14-12V-360-1C Hersteller : CUI Devices pr14.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
auf Bestellung 943 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
PR14-12V-360-1C PR14-12V-360-1C Hersteller : CUI DEVICES pr14.pdf Power Relay 12VDC 10A SPDT(19mm 15.5mm 15.8mm) THT
auf Bestellung 90 Stücke: