Produkte > CUI DEVICES > PR16-12V-540-2A
PR16-12V-540-2A
PR16-12V-540-2A CUI DEVICES
pr16.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(29mm 12.6mm 20.8mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR16-12V-540-2A CUI DEVICES
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR16-12V-540-2A PR16-12V-540-2A Hersteller : CUI DEVICES pr16.pdf Power Relay 12VDC 5A DPST-NO(29mm 12.6mm 20.8mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 72
PR16-12V-540-2A PR16-12V-540-2A Hersteller : Same Sky pr16-3510421.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 12 V, 5 A, DPST (2 Form A), Power Relay
auf Bestellung 475 Stücke:
PR16-12V-540-2A PR16-12V-540-2A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr16.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 8 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
auf Bestellung 202 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
PR16-12V-540-2A PR16-12V-540-2A Hersteller : CUI Devices pr16-3044571.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 12 V, 5 A, DPST (2 Form A), Power Relay