Produkte > CUI DEVICES > PR17-12V-540-1A
PR17-12V-540-1A
PR17-12V-540-1A CUI DEVICES
pr17.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29mm 12.6mm 20.8mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 74
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR17-12V-540-1A CUI DEVICES
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 8 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 4000VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR17-12V-540-1A PR17-12V-540-1A Hersteller : CUI DEVICES pr17.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29mm 12.6mm 20.8mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 69
PR17-12V-540-1A PR17-12V-540-1A Hersteller : CUI Devices pr17-3044656.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 12 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 861 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR17-12V-540-1A PR17-12V-540-1A Hersteller : CUI Devices pr17.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 4000VA, 480W
auf Bestellung 984 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
PR17-12V-540-1A PR17-12V-540-1A Hersteller : Same Sky pr17.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 20.8 mm, 12 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay