Produkte > SAME SKY > PR18-24V-540-1A
PR18-24V-540-1A
PR18-24V-540-1A Same Sky
pr18.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 24.6 x 10.6 x 25 mm, 24 V, 5 A, SPST(1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 917 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR18-24V-540-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 8 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR18-24V-540-1A PR18-24V-540-1A Hersteller : CUI Devices pr18-3044641.pdf General Purpose Relays 24.6 x 10.6 x 25 mm, 24 V, 5 A, SPST(1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR18-24V-540-1A PR18-24V-540-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr18.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 8 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 991 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
PR18-24V-540-1A PR18-24V-540-1A Hersteller : SAME SKY pr18.pdf Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(24.6mm 10.6mm 25mm) THT