Produkte > SAME SKY > PR2-12V-450-1C
PR2-12V-450-1C
PR2-12V-450-1C Same Sky
pr2.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 18.6 x 10.4 x 15.8 mm, 12 V, 3 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 1315 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR2-12V-450-1C Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR2-12V-450-1C PR2-12V-450-1C Hersteller : CUI Devices pr2-3044705.pdf General Purpose Relays 18.6 x 10.4 x 15.8 mm, 12 V, 3 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 920 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
PR2-12V-450-1C PR2-12V-450-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr2.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 280W