Produkte > SAME SKY > PR21-12V-400-2A
PR21-12V-400-2A
PR21-12V-400-2A Same Sky
pr21.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 12 V, 8 A, DPST (2 Form A), Power Relay
auf Bestellung 714 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR21-12V-400-2A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 9A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 3520VA, 960W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR21-12V-400-2A PR21-12V-400-2A Hersteller : CUI Devices pr21-3044699.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 12 V, 4 A, DPST (2 Form A), Power Relay
auf Bestellung 997 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR21-12V-400-2A PR21-12V-400-2A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr21.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 9A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 3520VA, 960W