Produkte > SAME SKY > PR21-24V-400-2C
PR21-24V-400-2C
PR21-24V-400-2C Same Sky
pr21.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 24 V, 8 A, DPDT (2 Form C), Power Relay
auf Bestellung 3353 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR21-24V-400-2C Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 13A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 3520VA, 960W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR21-24V-400-2C PR21-24V-400-2C Hersteller : CUI Devices pr21-3044699.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 24 V, 4 A, DPDT (2 Form C), Power Relay
auf Bestellung 2217 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR21-24V-400-2C PR21-24V-400-2C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr21.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 13A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 3520VA, 960W