Produkte > CUI DEVICES > PR22-24V-400-1A
PR22-24V-400-1A
PR22-24V-400-1A CUI Devices
pr22-3044662.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 24 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 549 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR22-24V-400-1A CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC, 120VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 7040VA, 1920W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR22-24V-400-1A PR22-24V-400-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr22.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC, 120VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 7040VA, 1920W
auf Bestellung 730 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
PR22-24V-400-1A PR22-24V-400-1A Hersteller : Same Sky pr22.pdf General Purpose Relays 29 x 12.6 x 15.8 mm, 24 V, 8 A, SPST (1 Form A), Power Relay