Produkte > CUI DEVICES > PR23-12V-900-1C
PR23-12V-900-1C
PR23-12V-900-1C CUI DEVICES
pr23.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Power Relay 12VDC 30A SPDT(27.4mm 31.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR23-12V-900-1C CUI DEVICES
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 7500VA, 840W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR23-12V-900-1C PR23-12V-900-1C Hersteller : CUI DEVICES pr23.pdf Power Relay 12VDC 30A SPDT(27.4mm 31.8mm 20mm) THT
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 55
PR23-12V-900-1C PR23-12V-900-1C Hersteller : Same Sky pr23.pdf General Purpose Relays 27.4 x 31.8 x 20 mm, 12 V, 20 A, SPDT (1 Form C), Power Relay
auf Bestellung 466 Stücke:
PR23-12V-900-1C PR23-12V-900-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr23.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 7500VA, 840W
auf Bestellung 225 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
PR23-12V-900-1C PR23-12V-900-1C Hersteller : CUI Devices pr23-3044558.pdf General Purpose Relays 27.4 x 31.8 x 20 mm, 12 V, 20 A, SPDT (1 Form C), Power Relay