Produkte > SAME SKY > PR23-24V-900-1A
PR23-24V-900-1A
PR23-24V-900-1A Same Sky
pr23.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 27.4 x 31.8 x 20 mm, 24 V, 30 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 362 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR23-24V-900-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 7500VA, 840W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR23-24V-900-1A PR23-24V-900-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr23.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 7500VA, 840W
auf Bestellung 959 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
PR23-24V-900-1A PR23-24V-900-1A Hersteller : CUI DEVICES pr23.pdf Power Relay 24VDC 30A SPST-NO(27.4mm 31.8mm 20mm) THT