Produkte > CUI DEVICES > PR24-12V-900-1A
PR24-12V-900-1A
PR24-12V-900-1A CUI Devices
pr24-3044675.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 27.4 x 31.8 x 20 mm, 12 V, 40 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 454 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR24-12V-900-1A CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 10000VA, 1120W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR24-12V-900-1A PR24-12V-900-1A Hersteller : Same Sky pr24.pdf General Purpose Relays 27.4 x 31.8 x 20 mm, 12 V, 40 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR24-12V-900-1A PR24-12V-900-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr24.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC