Produkte > SAME SKY > PR26-18V-S-900-1C-E
PR26-18V-S-900-1C-E
PR26-18V-S-900-1C-E SAME SKY
pr26.pdf
Hersteller: SAME SKY
Power Relay 18VDC 40(DC)/40(AC)A SPDT(31.8x26.9x19.1)mm THT
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR26-18V-S-900-1C-E SAME SKY
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 18V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 70.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 11.25 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 10000VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR26-18V-S-900-1C-E PR26-18V-S-900-1C-E Hersteller : SAME SKY pr26.pdf Power Relay 18VDC 40(DC)/40(AC)A SPDT(31.8x26.9x19.1)mm THT
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
PR26-18V-S-900-1C-E PR26-18V-S-900-1C-E Hersteller : CUI Devices pr26-3421116.pdf General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 18 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed
auf Bestellung 1994 Stücke:
PR26-18V-S-900-1C-E PR26-18V-S-900-1C-E Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr26.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 18V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 70.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 11.25 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 10000VA, 900W
auf Bestellung 1997 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
PR26-18V-S-900-1C-E PR26-18V-S-900-1C-E Hersteller : Same Sky pr26-3510775.pdf General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 18 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed