Produkte > CUI DEVICES > PR26-24V-S-900-1C-E
PR26-24V-S-900-1C-E
PR26-24V-S-900-1C-E CUI Devices
pr26-3421116.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 24 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed
auf Bestellung 2796 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR26-24V-S-900-1C-E CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 63.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 10000VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR26-24V-S-900-1C-E PR26-24V-S-900-1C-E Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr26.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 63.2 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 10000VA, 900W
auf Bestellung 1990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
PR26-24V-S-900-1C-E PR26-24V-S-900-1C-E Hersteller : Same Sky pr26.pdf General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 24 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed