Produkte > SAME SKY > PR26-48V-S-900-1A-E
PR26-48V-S-900-1A-E
PR26-48V-S-900-1A-E Same Sky
pr26.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 48 V, 40 A, SPST (1 Form A), Epoxy Sealed
auf Bestellung 999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR26-48V-S-900-1A-E Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 10000VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR26-48V-S-900-1A-E PR26-48V-S-900-1A-E Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr26.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 10000VA, 900W
auf Bestellung 1998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
PR26-48V-S-900-1A-E PR26-48V-S-900-1A-E Hersteller : CUI Devices pr26-3421116.pdf General Purpose Relays 31.8 x 26.9 x 19.1 mm, 48 V, 40 A, SPST (1 Form A), Epoxy Sealed