Produkte > SAME SKY (FORMERLY CUI DEVICES) > PR27-110V-S-900-1C-E
PR27-110V-S-900-1C-E
PR27-110V-S-900-1C-E Same Sky (Formerly CUI Devices)
pr27.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 82.5 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 10000VA, 900W
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR27-110V-S-900-1C-E Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 82.5 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 10000VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR27-110V-S-900-1C-E PR27-110V-S-900-1C-E Hersteller : Same Sky pr27.pdf General Purpose Relays 32.23 x 27.4 x 27.92 mm, 110 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed
auf Bestellung 996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR27-110V-S-900-1C-E PR27-110V-S-900-1C-E Hersteller : CUI Devices pr27.pdf General Purpose Relays 32.23 x 27.4 x 27.92 mm, 110 V, 40 A, SPDT (1 Form C), Epoxy Sealed