Produkte > CUI DEVICES > PR27-12V-S-900-1A-EF
PR27-12V-S-900-1A-EF
PR27-12V-S-900-1A-EF CUI Devices
pr27-3420866.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 32.23 x 27.4 x 27.92 mm, 12 V, 40 A, SPST (1 Form A), Epoxy Sealed, Class F
auf Bestellung 995 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR27-12V-S-900-1A-EF CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 77.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 10000VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR27-12V-S-900-1A-EF PR27-12V-S-900-1A-EF Hersteller : Same Sky pr27-3510567.pdf General Purpose Relays 32.23 x 27.4 x 27.92 mm, 12 V, 40 A, SPST (1 Form A), Epoxy Sealed, Class F
auf Bestellung 992 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR27-12V-S-900-1A-EF PR27-12V-S-900-1A-EF Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr27.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 77.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 300VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 10000VA, 900W
auf Bestellung 1990 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
PR27-12V-S-900-1A-EF PR27-12V-S-900-1A-EF Hersteller : CUI DEVICES pr27.pdf Power Relay 12VDC 40(DC)/40(AC)A SPST-NO(32.23x27.4x27.92)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar