Produkte > SAME SKY > PR28-24V-360-1C-E
PR28-24V-360-1C-E
PR28-24V-360-1C-E Same Sky
pr28.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays Relays, SPDT, 20A, 1C, 24VDC, 360mW. Class F, Through Hole, Epoxy Sealed, Power Relay
auf Bestellung 1201 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR28-24V-360-1C-E Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4700VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR28-24V-360-1C-E PR28-24V-360-1C-E Hersteller : CUI Devices pr28-3421030.pdf General Purpose Relays
auf Bestellung 990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PR28-24V-360-1C-E PR28-24V-360-1C-E Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr28.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4700VA, 480W