Produkte > SAME SKY > PR30-12V-450-1C
PR30-12V-450-1C
PR30-12V-450-1C SAME SKY
pr30.pdf
Hersteller: SAME SKY
Power Relay 12VDC 10(NO)/3(NC)A SPDT(20.5mm 10.2mm 15.3mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR30-12V-450-1C SAME SKY
Description: 20.5 X 10.2 X 15.3 MM, 12 V, 10, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 400VAC, 150VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2770VA, 150W.
Weitere Produktangebote PR30-12V-450-1C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR30-12V-450-1C PR30-12V-450-1C Hersteller : SAME SKY pr30.pdf Power Relay 12VDC 10(NO)/3(NC)A SPDT(20.5mm 10.2mm 15.3mm) THT
Produkt ist nicht verfügbar
PR30-12V-450-1C PR30-12V-450-1C Hersteller : CUI Devices pr30.pdf Description: 20.5 X 10.2 X 15.3 MM, 12 V, 10
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 400VAC, 150VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2770VA, 150W
PR30-12V-450-1C PR30-12V-450-1C Hersteller : CUI Devices pr30-3421099.pdf General Purpose Relays 20.5 x 10.2 x 15.3 mm, 12 V, 10 A, SPDT ( 1 Form C)
PR30-12V-450-1C PR30-12V-450-1C Hersteller : Same Sky pr30-3510588.pdf General Purpose Relays 20.5 x 10.2 x 15.3 mm, 12 V, 10 A, SPDT ( 1 Form C)