Produkte > CUI DEVICES > PR4-12V-450-1A
PR4-12V-450-1A
PR4-12V-450-1A CUI Devices
pr4-3044610.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 12 V, 5 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 391 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR4-12V-450-1A CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 1385VA, 150W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR4-12V-450-1A PR4-12V-450-1A Hersteller : Same Sky pr4.pdf General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 12 V, 5 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 968 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
PR4-12V-450-1A PR4-12V-450-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr4.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 1385VA, 150W
auf Bestellung 783 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
PR4-12V-450-1A PR4-12V-450-1A Hersteller : SAME SKY pr4.pdf Power Relay 12VDC 5A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 15.5mm) THT