Produkte > CUI DEVICES > PR7-24V-200-1A
PR7-24V-200-1A
PR7-24V-200-1A CUI Devices
pr7-3044648.pdf
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR7-24V-200-1A CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR7-24V-200-1A PR7-24V-200-1A Hersteller : Same Sky pr7-3510852.pdf General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 24 V, 10 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 779 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PR7-24V-200-1A PR7-24V-200-1A Hersteller : CUI Devices pr7.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
PR7-24V-200-1A PR7-24V-200-1A Hersteller : CUI DEVICES pr7.pdf Power Relay 24VDC 10A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 15.5mm) THT