Produkte > SAME SKY > PR8-12V-450-1A
PR8-12V-450-1A
PR8-12V-450-1A Same Sky
pr8.pdf
Hersteller: Same Sky
General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 12 V, 16 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 1422 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PR8-12V-450-1A Same Sky
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 4000VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PR8-12V-450-1A PR8-12V-450-1A Hersteller : CUI Devices pr8-3044710.pdf General Purpose Relays 18.2 x 10.2 x 15.5 mm, 12 V, 16 A, SPST (1 Form A), Power Relay
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PR8-12V-450-1A PR8-12V-450-1A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pr8.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 4000VA, 480W