Produkte > TE CONNECTIVITY > PRBSA1-16F-BB000
PRBSA1-16F-BB000
  • PRBSA1-16F-BB000
  • PRBSA1-16F-BB000
PRBSA1-16F-BB000 TE Connectivity
1571091-1.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Category: Rocker Switches
Description: ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 16A/250VAC; 10A/28VDC; black; none
Key button colour: black
Type of switch: ROCKER
Contacts configuration: SPST
Illumination: none
Switching method: ON-OFF
Shape: rectangular
Leads dimensions: 6.35x0.8mm
Mounting hole diameter: 13.8x27.6mm
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
DC contacts rating @R: 10A / 28V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Leads: connectors
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRBSA1-16F-BB000 TE Connectivity
Category: Rocker Switches, Description: ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 16A/250VAC; 10A/28VDC; black; none, Key button colour: black, Type of switch: ROCKER, Contacts configuration: SPST, Illumination: none, Switching method: ON-OFF, Shape: rectangular, Leads dimensions: 6.35x0.8mm, Mounting hole diameter: 13.8x27.6mm, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, DC contacts rating @R: 10A / 28V DC, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Leads: connectors.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
PRBSA1-16F-BB000 PRBSA1-16F-BB000 Hersteller : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches PRA,PRB,PRD%20Series.pdf Description: SWITCH ROCKER SPST 16A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 27.60mm x 13.80mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
auf Bestellung 1450 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
PRBSA1-16F-BB000 PRBSA1-16F-BB000 Hersteller : ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY PRA,PRB,PRD%20Series.pdf Description: ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY - PRBSA1-16F-BB000 - SWITCH, ROCKER, SPST, 16A, 250V, BLACK