Produkte > CUI > PRD15-Q24-S15-P-D
PRD15-Q24-S15-P-D
PRD15-Q24-S15-P-D CUI
prd15-d-1154220.pdf
Hersteller: CUI
Isolated DC/DC Converters 16.5W 9-36Vin 15V 1.1A Pos logic DIP
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRD15-Q24-S15-P-D CUI
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Box, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.33" H (27.9mm x 24.4mm x 8.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 1.1A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2 kV.
Weitere Produktangebote PRD15-Q24-S15-P-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: PRD15-D Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 165 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PRD15-Q24-S15-P-D PRD15-Q24-S15-P-D Hersteller : CUI Inc. prd15-d.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 15W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Box
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.10" L x 0.96" W x 0.33" H (27.9mm x 24.4mm x 8.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 1.1A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV