PRE29-24V-S-450-1A-F CUI Devices
Hersteller: CUI Devices
General Purpose Relays 18.4 x 10.2 x 15.5 mm, 6 V, 5 A, SPST (1 Form A), Class F
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRE29-24V-S-450-1A-F CUI Devices
Description: 18.4 X 10.2 X 15.5 MM, 6 V, 5 A,, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 4 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PRE29-24V-S-450-1A-F | Hersteller : Same Sky |
auf Bestellung 425 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PRE29 24V-S-450-1A-F | Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) |