Produkte > CUI INC. > PRQ200W-Q48-S12-H-D
PRQ200W-Q48-S12-H-D
PRQ200W-Q48-S12-H-D CUI Inc.
prq200w-2898746.pdf
Hersteller: CUI Inc.
auf Bestellung 24 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PRQ200W-Q48-S12-H-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 200W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.43" L x 1.58" W x 1.09" H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 16.7A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PRQ200W-Q48-S12-H-D Hersteller : CUI Inc. prq200w.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 200W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.43" L x 1.58" W x 1.09" H (61.8mm x 40.2mm x 27.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 16.7A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV