Produkte > CUI DEVICES > PS03-A100KP-V4W
PS03-A100KP-V4W
PS03-A100KP-V4W CUI Devices
ps03-2887293.pdf
Hersteller: CUI Devices
Industrial Pressure Sensors pressure sensor, ratiometric, 100kPa, absolute, 10V excitation, 4 wire
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PS03-A100KP-V4W CUI Devices
Description: SENSOR 14.5PSIA .12V, Features: Temperature Compensated, Packaging: Box, Package / Case: Module, Output Type: Wheatstone Bridge, Output: 80 mV ~ 120 mV, Operating Pressure: 0 ~ 14.5PSI (0 ~ 100kPa), Pressure Type: Absolute, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Supply: 10V ~ 15V, Port Style: No Port, Maximum Pressure: 29.01PSI (200kPa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PS03-A100KP-V4W PS03-A100KP-V4W Hersteller : CUI Devices ps03.pdf Description: SENSOR 14.5PSIA .12V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Box
Package / Case: Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Output: 80 mV ~ 120 mV
Operating Pressure: 0 ~ 14.5PSI (0 ~ 100kPa)
Pressure Type: Absolute
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Supply: 10V ~ 15V
Port Style: No Port
Maximum Pressure: 29.01PSI (200kPa)
Part Status: Active
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PS03-A100KP-V4W PS03-A100KP-V4W Hersteller : SAME SKY ps03.pdf Industrial Pressure Sensor 0.09V 0kPa to 100kPa Absolute 4-Pin
Produkt ist nicht verfügbar
PS03-A100KP-V4W PS03-A100KP-V4W Hersteller : Same Sky ps03.pdf Board Mount Pressure Sensors pressure sensor, ratiometric, 100kPa, absolute, 10V excitation, 4 wire