Produkte > CUI DEVICES > PS03-A10MP-V4W
PS03-A10MP-V4W
PS03-A10MP-V4W CUI Devices
ps03.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SENSOR 145.04PSIA .12V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Box
Package / Case: Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Output: 80 mV ~ 120 mV
Operating Pressure: 0 ~ 145.04PSI (0 ~ 1000kPa)
Pressure Type: Absolute
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Supply: 10V ~ 15V