Produkte > PIHER > PS10KV60-104A3030-PM
PS10KV60-104A3030-PM
  • PS10KV60-104A3030-PM
  • PS10KV60-104A3030-PM
PS10KV60-104A3030-PM PIHER
Category: Single turn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 150mW
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal; single turn
Resistance: 100kΩ
Power: 0.15W
Mounting: SMD
Tolerance: ±30%
Temperature coefficient: 1000ppm/°C
Characteristics: linear
Body dimensions: 10.3x10.9x8.5mm
Electrical rotation angle: 220°
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 5x9.4mm
Mechanical durability: 10000 cycles
auf Bestellung 491 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PS10KV60-104A3030-PM PIHER
Category: Single turn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 150mW, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal; single turn, Resistance: 100kΩ, Power: 0.15W, Mounting: SMD, Tolerance: ±30%, Temperature coefficient: 1000ppm/°C, Characteristics: linear, Body dimensions: 10.3x10.9x8.5mm, Track material: carbon, Mechanical rotation angle: 235°, Electrical rotation angle: 220°, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 5x9.4mm, Mechanical durability: 10000 cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PS10KV60-104A3030-PM PS10KV60-104A3030-PM Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PS10_PSX10.pdf Description: TRIMMER 100KOHM 0.15W J LEAD TOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±30%
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Carbon
Resistance: 100 kOhms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 5500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±30%
Resistive Material: Carbon
Resistance: 100 kOhms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 5537 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
PS10KV60-104A3030-PM PS10KV60-104A3030-PM Hersteller : Amphenol Piher PS10_PSX10.pdf Trimmer Resistors - SMD 100k ohm 30% 50% wiper