Produkte > ENERGY RECOVERY PRODUCTS > PSB40W-1400-27-S
PSB40W-1400-27-S Energy Recovery Products
1-pagers25mar2020mm.pdf
Hersteller: Energy Recovery Products
AC/DC LED Power Supply Single
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSB40W-1400-27-S Energy Recovery Products
Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm), Voltage - Output: 24.3V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, FCC, UL, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 38 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.
Weitere Produktangebote PSB40W-1400-27-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSB40W-1400-27-S Hersteller : ERP Power, LLC Description: 120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm)
Voltage - Output: 24.3V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, FCC, UL
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 38 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
PSB40W-1400-27-S PSB40W-1400-27-S Hersteller : ERP psb-series-1-pager-1532402.pdf LED Power Supplies 120 & 277 Vac, 90% efficiency, Rectangular Aluminum Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 40 W max, Programmable 700 to 1400 mA Iout, 27 V max Vout (Draco5 internal ERP code name)